OTİS Türkiye

Proje İştirakçisi

1865'te İstanbul’da kurulan ve 1921'den bu yana kesintisiz olarak asansör sektöründe faaliyet gösteren Türk firması Buga, 1991 yılında Buga Otis (Otis Türkiye) adını aldı.

Bugün, Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içinde yer alan tek asansör firması olan Otis Türkiye, yılda 2.000 adet asansör ve yürüyen merdiven/yol kapasitesi ile bulunduğu bölgede önemli bir üretim üssü olarak konumlanıyor. Türkiye’deki dev konut ve ofis projelerinin yanı sıra, alışveriş, iş, kültür ve eğlence merkezi, havaalanı ve metro gibi insan trafiğinin yoğun olduğu yapılara özel çözümler sunuyor. Türkiye’nin en yüksek, en hızlı, çift katlı ve akıllı yolcu yönlendirme sistemine sahip asansörlerini üreten öncü bir firma olmanın yanı sıra serviste mükemmellik ilkesiyle tüm Türkiye’de servis hizmeti sağlıyor. 5 Bölge Müdürlüğü, 5 Servis Şubesi ve ‘Çağrı Merkezi’ ile ülke çapında 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veriyor.

Türkiye’de üretimi olan tek uluslararası firma olan Otis Türkiye, geliştirdiği ürün ve teknoloji ile üretiminin yüzde 25’ini ihraç ediyor. Türkiye’nin en fazla asansör ihraç eden firması olarak, Avrupa’dan, Amerika’ya, Asya’dan Avustralya’ya, Orta Doğu’dan Uzak Doğu’ya kadar geniş bir coğrafyada, çok özel asansör projelerine imza atıyor. 800’e yakın uzman kadrosu ile farklı coğrafyalardaki prestijli binalar için ürün tasarlayıp geliştiren Otis Türkiye, Ar-Ge çalışmaları ve uzman ekipleri ile dünyanın dört bir yanındaki prestijli yapılar için asansör üreterek ihracatını artırıyor.

Otis Türkiye, deneyimli mühendis kadrosunun hayata geçirdiği yenilikçi ünitelerle; çok geniş bir yapı grubunun asansör, yürüyen merdiven ve yürüyen yol ihtiyacını, emniyet ve kalite garantisiyle karşılıyor.

Otis Türkiye, ‘doğru projelendirme’, ‘doğru malzeme’, ‘kaliteli üretim’, ‘zamanında teslim’, ‘kaliteli montaj’ ve ‘profesyonel servis’ şeklinde 6 adımda özetlenen çalışma sistemiyle, asansör ve yürüyen merdiven sektörüne öncülük ediyor. Otis, ayrıca Türkiye’de üretim yapmasının avantajıyla, iç mimari ofislerine sunduğu kabin içi dekorasyon çözümleriyle de fark yaratıyor.

Sürekli genişleyen kadroları, yaygın servis ağı ve servis portföyü ile 15 binin üzerinde asansör, yürüyen merdiven ve yürüyen yol ünitesine servis hizmeti sunan Otis, kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor. Tam zamanında ve doğru müdahaleyi, donanımlı saha personeli ile sağlayan Otis; Türkiye’nin en kaliteli servis hizmetini sunuyor. Otis’in servis hizmeti ile üniteler, bina yaşadığı sürece en yüksek verim ve performansla çalışmaya devam ediyor. 

Otis, enerji kullanımını azaltarak performansı artırılan yenilikçi asansörleri ile binalarda hızlı ve emniyetli ulaşım sağlarken, yüzde 75’i bulan oranlarda da enerji tasarrufu elde ediyor. Hatta Otis’in bazı asansörleri, saç kurutma makinesinden daha az enerji harcıyor.  Elektrik kesildiğinde dahi 100 defa daha çalışma kapasitesine sahip olan ‘Gen2 Switch’ asansörler, yüksek enerji sarfiyatı ve asansörde kalma korkusunu geride bırakıyor. ‘Gen2 Switch’ asansörlerde bulunan ReGen tahrik sistemi, tam yüklü kabinin aşağı, hafif yüklü kabinin yukarı doğru hareketi esnasında açığa çıkan elektriği şebekeye geri kazandırıyor.

Otis, asansör ve yürüyen merdivenlerin hatalı kullanımların önüne geçmek için başlattığı sosyal sorumluluk projesi ‘Bay Otis’ ile özellikle çocuklara yönelik eğitim çalışmaları düzenliyor. Asansör ve yürüyen merdivenlerin emniyetli kullanılmasının gerekliliğinin çocukların erken yaşlarda öğrenmesinin hedeflendiği ‘Bay Otis’ etkinlikleri ile ebeveynler de nasıl davranmaları gerektiği konusunda bilinçlendiriliyor.