Eğitimlerimiz Bitti

Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde kurulan atölyelerimizde verilen “Asansör Bakım ve Onarımcısı Meslek Elemanı Yetiştirme” mesleki eğitimler tamamlanmıştır.
umesay, umes-ay, umes-ay.com, asansör bakım onarımcı, asansör bakım onarımcısı, asansör, Türk Metal Sendikası AB Projesi, istihdam projesi, MYK sertifikalı asansör bakım onarımcısı, Türk Metal, Türk Metal Sendikası, TMS, ÇSGD, çalışma ve sosyal güvenlik derneği, Otis, Buga Otis

Projemiz kapsamında Ankara, İstanbul, İzmir ve Bursa illerinde M.E.B protokolü çerçevesinde belirlenen Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde kurulan atölyelerimizde verilen “Asansör Bakım ve Onarımcısı Meslek Elemanı Yetiştirme” mesleki eğitimler tamamlanmıştır.
Eğitimlerin sonunda Elektrik-Elektronik, Makine ve Mekatronik Mühendisleri, Meslek Lisesi Mezunları ve Düz Lise ile İlköğretim mezunları olmak üzere toplamda 122 kursiyer, asansör bakım-onarımcısı meslek elemanı olmak adına ilk adımlarını atmışlardır. 


Projemiz kapsamında verilen eğitimlerini başarı ile tamamlayan Elektrik-Elektronik Mühendisleri; Elektrik Mühendisleri Odası’ndan “Asansör AVAN Proje Hazırlama Yetkilendirme Belgesi”, “Asansör Denetleme, Ruhsat ve Kontrol Yetkilendirme Belgesini” ve “Asansör Yetkili Servisi Teknik Sorumlusu Yetkilendirme Belgesini”, makine ve mekatronik mühendisleri ise Makine Mühendisleri Odası’ndan; “Asansör Avan Proje Hazırlama Mühendis Yetki Belgesi” ve “Asansör Mühendis Yetki Belgesini” aldılar. 
Meslek Lisesi mezunu grubu kursiyerlerimiz; M.E.B Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü “320 saatlik Asansör Bakım-Onarımcısı Geliştirme ve Uyum Eğitimi Modülü” kapsamında aldıkları eğitimlerin sertifikalarını almaya hak kazandılar. 


Genel Lise ve Düz Lise mezunları grubu kursiyerlerimiz; M.E.B Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü “Asansör Sistemleri Bakım Onarım Modüler Programı” kapsamında aldıkları 944 saatlik eğitim sonunda, bu programa ait sertifikalarını aldılar. 
Genel Lise ve Düz Lise mezunlarımız; MYK Sertifikalarını almak üzere, süreci proje kapsamında yürütülen, Mesleki Yeterlilik Sınavı’na gireceklerdir.